Report: Millwall 3:2 Leeds

9.4. Leeds dnes nedokázal navázat na poslední domácí výhru nad Nottinghamem Forest a prohrál v londýnském Millwallu 3:2. Již o poločase vedl domácí klub 2:0. Ve druhém poločase daly Whites sice dva góly, ale jednu branku daly také Tigres. Zápas tak skončil prohrou 2:3.

Brankař Millwallu David Forde se musel poprvé vytasit se zákrokem proti střele Maxe Gradela. Ovšem ve 24.minutě se poprvé trefili domácí. John Henry skvěle zahrál přímý volný kop, na který nedosáhl Kasper Schmeichel a Leeds prohrával 0:1. Po odehrané půl hodině bylo ještě hůř. To se trefil Liam Trotter, když mu přihrával Andros Townsend - 2:0 pro Millwall. Leeds se snažil po této brance ihned odpovědět, ale na druhé straně stál vynikající Forde, ten zlikvidoval střely Gradela a Snodgrasse i průnik Lichaje. Poslední šanci prvního poločasu měl Luciano Becchio, jeho střelu zastavil na poslední chvíli obránce Millwallu.

Druhý poločas začal střídáním. Simon Grayson poslal na hřiště Davida Sommu, ten vystřídal Snodgrasse. V 51.minutě vyrazil brankař domácích míč jenom před sebe, kde stál připravený Luciano Becchio, který zkorigoval skóre na 1:2. Millwall odpověděl střelou z rohu, tu měl na svědomí Morison, avšak střela šla jenom do boční síťě. Střelu Jonathana Howsona opět vytáhl Forde. Jenže v 62.minutě dal gól svou střelou právě Morison, 3:1 pro Millwall. O pět minut později se ke střele dostal Henry, jenže pálil nad. Blízko gólu byl v závěru utkání opět Henry, který z přímého kopu protáhl Schmeichela. Ve třetí minutě nastavení se po přímém kopu trefil hlavou O'Brien, ale víc Leeds již nestihl a na The New Den prohrál tak 2:3.

Millwall: Forde, Smith, Ward, Robinson, Craig, Henry, Trotter, Mkandawire, Townsend (89' Bouzza), Lisbie (33' Harris), Morison (90' McQuoid). Hráči, kteří do zápasu nezasáhli: Mildenhall, Barron, Abdou, Purse.

Leeds: Schmeichel, Connolly (74' Bannan), O'Brien, Bromby, Lichaj, Johnson, Livermore (82' McCormack), Snodgrass (46' Somma), Howson, Gradel, Becchio. Hráči, kteří do zápasu nezasáhli: Higgs, Bruce, Naylor, Kilkenny.

• Branky: 24' Henry, 30' Trotter, 62' Morison - 51' Becchio, 90' O'Brien
  • Karty: Snodgrass (Leeds)
  • Rozhodčí: Scott Mathieson
  • Diváci: 16 724 (2 191 Leeds)

Autor: Tomáš, Čas: 9.4.2011 18:37