Report: Leeds 4:1 Nott'm

2.4. Dnes od 13:45 se proti sobě utkaly dva týmy, kteří chtějí postoupit do Premier League. Domácí Leeds vyzval Nottingham. Pokud chtěli Whites dále plnohodnotně bojovat o play-off Championship, museli vyhrát. Druhý poločas přinesl pět branek a hned 4 v síti hostujícího soupeře.

V prvním poločase se střídali šance na obou stranách. Střely Snodgrasse, Bannana ani Tudgaye se neujaly a do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu 0:0, který více nahrával hostům. Zápas hodně ovlivnila v prvním poločase červená karta, kterou dostal hostující Cohen. Ve druhém poločase již začali padat branky. Tu první dal Jonathan Howson, který se v 51.minutě dostal k dorážce a překonal tak brankaře Campa. O sedm minut později přidal pojisťující branku Luciano Becchio.

Leeds byl aktivnější, ale Forest do zápasu vrátil McCleary, který střelou z úhlu vymetl všechny pavouky ze Schmeichelovo branky. Všechen odpor Nottinghamu ukončil v  73.minutě Max Gradel, který se po závaru před brankou dokázal zorientovat a dal tak gól na 3:1. Čtvrtou branku také vsítil Gradel po kombinaci s Livermorem, ten vystřídal v 76.minutě Barryho Bannana.

Svěřenci Simona Graysona tedy zvládli důležité utkání s bravurou a připisují si tři body do tabulky Championship.

United: Schmeichel, Lichaj, O'Brien, Bromby, McCartney, Johnson (87' Kilkenny), Howson, Snodgrass, Bannan (76' Livermore), Gradel, Becchio (90' Somma). Hráči, kteří do zápasu nezasáhli: Higgs, Naylor, Watt, McCormack.

Forest: Camp, Lynch, Morgan, Chambers, Gunter, Cohen , Anderson (30' McLeary), Majewski, McGugan, Boyd (54' Tyson), Tudgay (80' Earnshaw). Hráči, kteří do zápasu nezasáhli: Adebola, Darlow, Bennett, McGoldrick.

• Branky: 51' Howson, 58' Becchio, 73' a 87' Gradel - 65' McLeary
  • Karty: 36' Cohen (Nottingham)
  • Rozhodčí: M.Halsey
  • Diváci: 29 524

Autor: Pecka, Čas: 2.4.2011 16:02