Report: Sheffield 2:0 Leeds

19.3. Dnes od čtrnácti hodin začalo yorkshirské derby mezi Sheffieldem United a Leedsem United. Zápas skončil lépe pro domácí, kteří vyhráli 2:0, Leeds to bude mít v boji o postup ještě hodně těžké. Na Bramall Lane Leeds přišlo podpořit 3600 diváků, ale to bylo hráčům hostů málo platné

Od začátku byli aktivnější domácí. Hned v páté minutě Sheffield kopal přímý kop. Ve spleti hráčů dokázal domácí hráč nebezpečně hlavičkovat, Schmeichel míč vyrazil. První velká šance Leedsu se odehrála po patnácti minutách. Max Gradel střílel z otočky, ale brankář domácích situaci zachránil. O chvíli později mohly jít do vedení Whites, ale Gradel se po hezké kombinaci s Lichajem a  Snodgrassem neprosadil. První poločas skončil remízou 0:0.

Do druhé části zápasu tentokrát aktivněji naskočil Leeds. Ovšem nová posila na hostování z Aston Villy Bannan gól nevstřelil. Devět minut po začátku druhého poločasu Sheffield vstřelil první branku. Domácí Montgomery vystřelil míč a ten si do vlastní brány srazil Lichaj. V 54. minutě byl stav 1:0. V 74. minutě do té doby skvěle chytajícího Schmeichela, zaskočil Bjorn Helge Riise střelou z úhlu a Leeds prohrával 2:0. V 89. minutě protrápený zápas ze strany Leedsu korunoval Billy Paytner. Po oboustranné rvačce v pokutovém území Blades dostal červenou kartu a bylo po zápase.

I když si Leeds dokázal vytvořit šance, žádnou z nich neproměnil a z Yorkshire derby odchází jako poražený celek. Díky náskoku před sedmým celkem Burnley si i při jeho případné výhře udrží jednobodový náskok na barážovou čtyřku.

Sheffield Utd: Simonsen, Nosworthy, Lowton, Mattock, Lowry, Doyle, Quinn, Montgomery (72' Riise), Bogdanovic (90' Yeates), Vokes, Evans (83' Cresswell). Hráči, kteří do zápasu nezasáhli: Aksalu, Kozluk, Bent, Maguire

Leeds: Schmeichel, Lichaj, O'Brien, Bromby, McCartney (75' Somma), Johnson, Bannan, Snodgrass (83' Watt), Howson, Gradel, Becchio (67' Paynter). Náhradníci, kteří do zápasu nezasáhli: Bruce, Naylor, Kilkenny, Higgs.

Branky: 54' vl. Lichaj, 74' Riise

Hráč utkání: Max Gradel

Rozhodčí: M.Jones

Diváci: 23 728

Autor, Pecka, Čas: 19.3.2011 17:33