Report: Derby 2:1 Leeds

13.4. Ani ve vloženém 41.kole Championship nedokázal Leeds United zvládnout roli menšího favorita a vyhrát. Na Pride Parku se nakonec dostal ve druhém poločasu do vedení díky Maxovi Gradelovi, ale o čtyři minuty déle zajistil tři body Derby County Ward, respektivě Davies.

Ovšem zápas začal ve svižném tempu. První zákrok si musel Peter Schmeichel zapsat poté, co pěkně vypálil z volného přímého kopu jeden z hráčů Derby. Odpověď přišla náhle, jenže Neil Kilkenny branku přestřelil, a Eric Lichaj mířil vedle. Leeds se dostal do další šance ve 22.minutě, po pěkné kombinaci mezi Bannanem a Becchiem vystřelil druhý jmenovaný, bohužel brankař Brad Jones byl připraven. United se snažili dál zkoušet dát gól z dálky, jako to předvedl Howson. Na pozoru se také musel mít Schmeichel, který chytil nebezpečnou střelu Savageho. Ve 39.minutě se do šance řítil opět Howson, ale toho zastavil mladík Ayala. Poslední dvě šanci měli domácí. Nejdřív Schmeichel musel chytit tvrdou střelu Warda a poté i dobrý pokus hlavičkou od Bakera. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas na branky nenechal dlouho čekat. V 58.minutě si vzal míč někde u poloviny hřiště, prošel mezi obránci domácích a poté nekompromistně zakončil - 1:0 pro United. Bohužel o dvě minuty později dostal pěkný míč Ward a ten poprvé v tomto zápase překonal Schmeichela - 1:1. Aby toho nebylo málo tak v 63.minutě úžasně vypálil Davies a brankař Leedsu byl opět bez šance - 2:1 pro Derby. Simon Grayson na to zareagoval dvojím střídáním. Somma přišel na místo Becchia a Johnson vystřídal Livermoreho. V 72.minutě přichází další střídaní, do hry se dostává McCormack, dolů odešel Bannan. Chvíli na to se domácí dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Poté opět nepřesně vypálil Jonathan Howson. Jestli se čekal v závěrečných minutách od Leedsu tlak, tak jsme se žádného nedočkali, naopak šance měli domácí.

Skóre se už nezměnilo a Leeds tak opět prohrál na venkovním hřišti, tentokráte 2:1 a bezpodmínečně musí vyhrát doma nad Watfordem, jestli se chce alespoň dostat do play-off o Premier League.

Derby: Jones, Brayford, Ayala, Roberts, Barker, Savage, B. Davies, Bailey, S. Davies (90' Addison), Pearson (74' Robinson), Ward (85' Porter). Hráči, kteří do zápasu nezasáhli: Atkins, Anderson, Bueno, Leacock.

Leeds: Schmeichel, Connolly, Bromby, O'Brien, Lichaj, Livermore (63' Johnson), Kilkenny, Bannan (72' McCormack), Howson, Gradel, Becchio (63' Somma). Hráči, kteří do zápasu nezasáhli: Bruce, Naylor, Sam, Higgs.

• Góly: 60' Ward, 62' B.Davies - 58' Gradel
  • Karty: Ayala, Pearson, Savage (Derby) - Becchio, Johnson, Kilkenny (Leeds)
  • Rozhodčí: G.Salisbury
  • Diváci: 27 252

Autor: Tomáš, Čas: 13.4.2011 7:19